„S tímto mostem mi cesta z Plateau do Cocody trvá pouze 5 minut,“ nedávno prohlásil jezdec z Pobřeží slonoviny, Sourama Dramane. Most Cocody, postavený čínskou společností, nedávno oslavil své první výročí otevření a je největším lanovým mostem v západní Africe. Tento most nejen výrazně zkracuje dobu cestování pro místní obyvatele, ale také přináší značné množství pracovních příležitostí a účinně podporuje ekonomický a sociální rozvoj Pobřeží slonoviny.
V Africe existuje mnoho podobných příběhů jako „most Cocody“. V posledních deseti letech se vzájemně výhodná spolupráce mezi Čínou a Afrikou posunula na novou úroveň. Čínské společnosti realizovaly řadu projektů zaměřených na zelenou energii v Africe, zatímco africké zemědělské produkty, jako jsou avokáda, sezamová semena a arašídy, obohacují čínskou kuchyni. Čínský prezident Xi Jinping nedávno vyjádřil, že „Čína a Afrika vždy tvoří společenství se společnou budoucností.“ Podle online průzkumu CGTN v rámci CMG uznává 86,3 % respondentů z afrických zemí čínský přístup k upřímnosti a spolupráci a těší se na budování ještě těsnější čínsko-africké komunity v nové éře.
Summit Fóra o spolupráci mezi Čínou a Afrikou v roce 2024, který se brzy otevře v Pekingu, představuje nové příležitosti pro obě strany, aby „spojily síly, podpořily modernizaci a vytvořily vysoce kvalitní čínsko-africkou komunitu se společnou budoucností“. Poprvé za šest let se čínští a afričtí lídři znovu sejdou v Pekingu, aby projednali plány spolupráce, načrtli nový rozvojový plán vztahů mezi Čínou a Afrikou a podpořili mírový rozvoj „globálního jihu“. Africa News Network uvedl, že se očekává, že tento summit zahájí „novou éru udržitelné a vzájemně výhodné spolupráce“ mezi Čínou a Afrikou.
Čína a Afrika vždy sdílely společný osud, jak zdůraznil čínský prezident Xi Jinping, který podtrhnul, že posílení solidarity a spolupráce s rozvojovými zeměmi, jako je Afrika, je klíčovým prvkem čínské diplomacie.