Inger Andersenová, výkonná ředitelka Programu OSN pro životní prostředí, během exkluzivního rozhovoru s moderátorem CMG ocenila politiku v oblasti ochrany životního prostředí, kterou Čína přijala. Ocenila čínskou politiku ochrany životního prostředí, jako je „Červená linka“ a čínská iniciativa Shan-Shui (Šan-Šuj, Hory a vody), která OSN uznala jako vlajkový projekt pro pomoc planetárnímu zdraví. „Taková práce je velmi nápadná a pozoruhodná,“ řekla.
Koncept sdílené budoucnosti pro celé lidstvo z pohledu ochrany životního prostředí. S touto představou silně souhlasí a zdůraznila, že sdílená budoucnost je daná, protože žádná země není ostrov. „Nemůžeme žít jednostranně, protože jsme na této jedné planetě.“ Řekla, že multilateralismus je jedinou cestou vpřed.
Čína v oblasti čisté energie vede svět
Extrémní počasí letos v létě zasáhlo mnoho míst po celém světě. Mnoho částí světa trpělo extrémními horky, záplavami a lesními požáry. Jaké ponaučení bychom si z těchto katastrof mohli vzít? Jak na ně reagovat? Andersenová řekla, že bychom neměli panikařit a místo toho se zaměřit na řešení. Andersen zdůraznila, že obnovitelná energie je klíčem ke snížení emisí uhlíku. Čína vede svět ve výrobě elektřiny z obnovitelných energetických zdrojů, dodala. „Miluji průzračné vody a svěží hory, jsou stejně cenné jako zlato a stříbro,“ což je poetický koncept navržený Čínou. Takový poetický výraz může upoutat pozornost lidí a zvýšit jejich povědomí o ochraně životního prostředí.“
Čína díky se svým ekologickým rozvojem a ekologickou ochranou významně přispívá k ochraně životního prostředí a překonala svůj závazek ohledně toho, čeho by měla dosáhnout do roku 2025 v oblasti obnovitelné energie. Poukázala na to, že Čína se po celou dobu účastnila rozhovorů o klimatu, převzala odpovědnost a začala jednat. Je zásadní, aby ekonomiky G20 přijaly silné a ambiciózní závazky, dodala Andersenová.