14. června bylo v Pekingu zahájeno Fórum na vysoké úrovni o globální správě lidských práv. Tématem fóra je „Rovnost, spolupráce, rozvoj: 30. výročí Vídeňské deklarace a akčního programu a globální řízení lidských práv“. Generální tajemník Komunistické strany Číny, čínský prezident, předseda Ústředního vojenského výboru Xi Jinping (Si Ťin-pching) zaslal blahopřejný dopis Fóru na vysoké úrovni o globální správě lidských práv.
Xi Jinping poukázal na to, že v současnosti lidstvo opět stojí na křižovatce dějin a globální správa lidských práv čelí vážným výzvám. Prosazujeme ochranu lidských práv s bezpečností, respektováním suverenity a územní celistvosti všech zemí, následováním cesty mírového rozvoje, prováděním Iniciativy globální bezpečnosti a vytvářením mírového prostředí pro realizaci lidských práv. Prosazujeme prosazování lidských práv prostřednictvím rozvoje, zavádíme Iniciativu globálního rozvoje, zlepšujeme inkluzivitu, univerzálnost a udržitelnost rozvoje a zajišťujeme rovné požívání lidských práv lidmi všech zemí s jejich vlastními osobitými cestami modernizace. Prosazujeme prosazování lidských práv prostřednictvím spolupráce, vzájemného respektu, vzájemného rovného jednání, zavádění Iniciativy globální civilizace, posilování výměn a vzájemného učení mezi civilizacemi, budování konsenzu prostřednictvím dialogu a společné prosazování rozvoje a pokroku civilizace lidských práv.
Xi Jinping zdůraznil, že Čína se drží nadřazenosti lidu, drží se cesty rozvoje lidských práv, která odpovídá trendu doby a vyhovuje jejím vlastním národním podmínkám, a neustále zlepšuje úroveň ochrany lidských práv v procesu prosazování modernizace v čínském stylu na podporu svobodného a komplexního rozvoje lidí. Čína je ochotna spolupracovat s mezinárodním společenstvím na realizaci ducha Vídeňské deklarace a akčního programu, podporovat globální správu lidských práv spravedlivějším, rovnějším, rozumnějším a inkluzivnějším směrem, podporovat budování společenství se společnou budoucností lidstva a společně budovat lepší svět. (Yawen)
CRI